Powered By

Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

Νίκη Φλαμουλίου στο ντέρμπι

Το Φλαμούλι έδειξε χαρακτήρα στο ντέρμπι κορυφής , επιβλήθηκε με 1-3 της Δήμητρας και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Τέσσερις κόκκινες στο ματς

Το ντέρμπι της 24ης μέρας μονοπώλησε το ενδιαφέρον στη δράση του σαββατοκύριακου και φυσικά συγκέντρωσε αρκετούς φιλάθλους στις σίτες της Μπαλκούρας
To Φλαμούλι πήρε  κεφάλι στο 12’ με την όμορφη κίνηση του Καμπέρη που μπήκε Από δεξιά και με πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1
Στη συνέχεια η Δήμητρα προσπάθησε να αντιδράσει όμως δεν μπόρεσε να φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Ντάσκα αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή παρουσία μέσα στο γήπεδο. Μάλιστα στο 28’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με το εκπληκτικό φάουλ γκολ του Ντούβλή που ξετίναξε τα δίχτυα της Δήμητρας γράφοντας με εντυπωσιακό τρόπο το 0-2 της ομάδας του
 Στην έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 59 ο Γαλάνης μείωσε προσωρινά για τους γηπεδούχους σε 1-2 το, το ματς απέκτησε άγρια ομορφιά και μάλιστα είχε και τέσσερις κόκκινες κάρτες (αποβλήθηκε από τον πάγκο του ΑΟΦ ο Παναγιώτου, στη συνέχεια ο Ε Τσιούκας και ο Γαλάνης, ενώ στο φινάλε ο Ντούβλης καθάρισε με την υπόθεση της νίκης γράφοντας το τελικό 1-3 στις καθυστερήσεις. μετά τη λήξη αποβλήθηκε για διαμαρτυρία στη βοηθό διαιτητή κα Νιώτη ο Μαλιαρης

Πηγή: sportrikala.gr